
Vraag: Er ligt zoveel druk op ons om een griepvaccinatie te nemen. Is dit verstandig, of zijn er betere manieren om griep te voorkomen en te behandelen?
Antwoord: Echte influenza is een infectieziekte, overgedragen via de lucht in geïnfecteerde afscheidingen (d.w.z. slijm), veroorzaakt door een RNA-virus in de Orthomyxovirus-virusklasse. Er zijn drie subtypes van virussen in deze klasse, genaamd A, B en C, waarbij het subtype A geassocieerd wordt met de ernstigste symptomen bij mensen. De mondiale grieppandemie van 1918, waarbij miljoenen mensen over de hele wereld, maar vooral in Europa, om het leven kwamen, was vermoedelijk een type A-griepvirus. Sindsdien hebben zich van tijd tot tijd minder uitbraken van andere type A-virussen voorgedaan.
Het is belangrijk op te merken dat niet alle ziektegevallen in de winter van het “griep”-type zijn, en dat het vrijwel onmogelijk is voor een arts om aan iedere individuele patiënt te vertellen of hij lijdt aan een ziekte die wordt veroorzaakt door het echte griepvirus of door een andere variant van de gewone verkoudheid.
De onderscheidende kenmerken van echte griep ten opzichte van de gebruikelijke verkoudheid zijn doorgaans hogere koorts, pijn in het lichaam, keelpijn en de neiging om longontsteking te krijgen. Hoewel deze bij verkoudheid kunnen voorkomen, zijn ze ernstiger bij de klassieke griep
Om griep te begrijpen, is het belangrijk om enkele basisprincipes van infectieziekten te bespreken en de werking van ons immuunsysteem. We hebben twee immuunsystemen: het celgemedieerde of Th1 (van de thymus afgeleide) immuunsysteem is verantwoordelijk voor het elimineren van intracellulaire (dat wil zeggen in de cel) organismen. Het werkt voornamelijk door de productie van witte bloedcellen die in wezen cellen verteren en vervolgens uitscheiden (bijvoorbeeld in onze keel of luchtwegen) die zijn geïnfecteerd met een virus of bacterie. De gevolgen van een celgemedieerde reactie – dat wil zeggen de vertering en uitscheiding van dode en geïnfecteerde cellen – noemen we ziekte. Met andere woorden: koorts, huiduitslag, hoesten, slijm enzovoort worden niet veroorzaakt door het virus, maar door de reactie van het lichaam op het virus.
Het humorale of Th2-immuunsysteem richt zich daarentegen op extracellulaire (d.w.z. buiten de cel) infecterende stoffen (zoals wormen) of vreemde eiwitten en produceert antilichamen die een dodelijke reactie oproepen voordat het overtredende agens onze cellen binnendringt en ons ziek maakt.
Er zijn verschillende belangrijke punten om hier op te merken. Ten eerste reageren bij elke natuurlijk voorkomende infectie beide immuunsystemen, eerst het celgemedieerde systeem om het virus op te ruimen, en vervolgens het antilichaam of humorale systeem om antilichamen aan te maken om te onthouden wat er is gebeurd, zodat onze cellen niet meer dan één keer met dezelfde ziekteverwekker worden geïnfecteerd. Ten tweede is de ernst van een bepaalde ziekte een functie van het aantal cellen dat geïnfecteerd is en de sterkte van onze celgemedieerde respons. Ten slotte hangt de vraag of we herhaaldelijk ziek worden af, van de vraag of we een effectieve antilichaamreactie kunnen bewerkstelligen.
Het influenzavirus – dat een RNA-virus is – kan zich alleen in andere zoogdiercellen vermenigvuldigen; dit is de reden waarom het ziekte veroorzaakt. Als we een bepaalde soort nog niet zijn tegengekomen voordat deze onze cellen binnendringt en zich vermenigvuldigt, komt de celgemedieerde reactie in beeld en leidt tot ziekte.
De celgemedieerde respons duurt gewoonlijk een week tot tien dagen; dan wordt het virus opgeruimd, maken we antilichamen aan, en zijn we levenslang immuun. Dit is wat er in de overgrote meerderheid van de gevallen gebeurt. Tijdens het proces van de celgemedieerde respons vindt er een soort cellulaire schoonmaak plaats, waarbij veel verzwakte en anderszins zieke cellen uit ons weefsel worden verwijderd.
Dit is de reden waarom we na de griep zeggen dat ‘we beter zijn’. In feite is de celgemedieerde oefening grotendeels verantwoordelijk voor de immuniteit tegen kanker, auto-immuunziekten en andere chronische aandoeningen. Met andere woorden, de uitspraak ‘geef mij koorts [dat wil zeggen de celgemedieerde reactie] en ik kan elke ziekte genezen’ spreekt over de kracht en werkzaamheid van het celgemedieerde immuunsysteem.
Wanneer we daarentegen een vaccin geven, welk vaccin dan maar ook, proberen we opzettelijk het celgemedieerde immuunsysteem te omzeilen en alleen een humorale reactie uit te lokken. (Als een vaccin het celgemedieerde immuunsysteem zou uitlokken, zou het ons alleen maar ziek maken en niemand zou het daarmee eens zijn.) Hoewel dit proces in theorie zou kunnen werken, is het probleem dat hierdoor de ontvanger van het vaccin verschuift naar wat een Th2-vaccin wordt genoemd. dominante modus, een onbalans waarbij het humorale immuunsysteem te sterk is en de celgemedieerde immuniteit wordt onderdrukt.
Dit laat ons geen mogelijkheid meer om de toxines waarmee we zojuist zijn geïnjecteerd uit onze weefsels te verwijderen; het laat ons met chronische ontstekingen achter terwijl ons lichaam moeite heeft om deze ontstekingstoxinen, zoals kwik, formaldehyde en dode virussen, te verwijderen, en een verhoogde vatbaarheid voor chronische ziekten. Een overactief humoraal immuunsysteem leidt vaak tot auto-immuunziekten, waarbij het humorale immuunsysteem onze eigen weefsels aanvalt.
In totaal leveren griepvaccins te veel problemen op, om ze aan te bevelen tegen een ziekte die redelijk eenvoudig te overwinnen zou moeten zijn.
Wat grieppreventie betreft, is de beste aanpak uiteraard een voedzaam traditioneel dieet met de nadruk op goede vetten, melkzuur gefermenteerd voedsel en gelatinerijke bottenbouillon. Suiker en geraffineerde koolhydraten stompen beide de immuunrespons af en moeten zoveel mogelijk worden vermeden. Levertraan met een hoog vitaminegehalte, rijk aan in vet oplosbare vitamines, helpt de immuunrespons, de dosis is een halve tot een theelepel per dag. Het andere bewezen preventieve middel is een vlierbessenextract, mijn favoriet is vlierbessen-tijmsiroop van True Botanica, tweemaal daags één theelepel.
Als je griep hebt, verhoog dan de levertraan tot driemaal daags een theelepel zolang u ziek bent, en neem van het vlierbessenextract viermaal daags een eetlepel totdat het beter gaat.
Ik raad twee homeopathische middelen aan voor de eerste drie dagen of zolang je koorts hebt. De eerste is Oscillococcinum van Boiron, tweemaal daags één tube pilletjes; de tweede is meteorisch ijzer / prunus van apotheek Uriel, vijf pillen, vier keer per dag. Het meteorisch ijzer moet in deze dosis worden voortgezet totdat alle symptomen verdwenen zijn. Natuurlijk moet u voldoende bottenbouillon en voedzame soepen nemen als de eetlust dit toelaat.
Het belangrijke punt om te onthouden over de griep is dat dit een vervelende maar zelfbeperkende ziekte is die, door de activering van ons celgemedieerde immuunsysteem, ons versterkt en voorkomt dat we de weg van een chronische ziekte inslaan. Vaccins doen precies het tegenovergestelde en moeten worden vermeden. Als het om griep gaat, moeten we ons richten op het grote geheel en de ware weg naar een goede gezondheid.
Leave a Reply